ul. Piastowska 42

11:30 (Msza dla dzieci)

Dni powszednie:

18:00 (w okresie letnim)

17:00 (w okresie zimowym)

Wizyt:
Dzisiaj: 11Wszystkich: 72919

13 PAŹDZIERNIK 2019 r.

Kancelaria parafialna czynna:

codziennie po Mszy św.

czwartek, piątek- godz17,00- 17,50

MSZE ŚW. W TYGODNIU GODZ. 18,00

MSZE ŚW. W NIEDZIELĘ:
8,00,-10,00 –11,30 –13,00 –18,00

Wtorek -  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

W środę - Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Zapraszamy do wspólnej modlitwy

Gazeta-Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii, cena 5 zł.

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na wsparcie fundacji.

Dzisiaj , godz. 20,00 ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, przynosimy świece z okapkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy (różańca przed Mszą św. wieczorną nie będzie)

Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie ,wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek o godz.18,00

Czwartek, godz. 19.00- sala parafialna- spotkanie osób LECTIO DIVINA. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę  do puszek na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

Nabożeństwa Różańcowe odbywają się w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 17,30

Kartki na WYPOMINKI w Listopadzie, w Kaplicy Matki Bożej N. P.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,

• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,

• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.