ul. Piastowska 42

11:30 (Msza dla dzieci)

Dni powszednie:

18:00 (w okresie letnim)

17:00 (w okresie zimowym)

Wizyt:
Dzisiaj: 24Wszystkich: 75154

II NIEDZIELA ADWENTU

8 GRUDNIA 2019 r.

Kancelaria parafialna czynna:

codziennie po Mszy św.

czwartek, piątek- godz15,30- 16,30

MSZE ŚW. W TYGODNIU GODZ. 17,00

MSZE ŚW. W NIEDZIELĘ:
8,00,-10,00 –11,30 –13,00 –18,00

Wtorek -  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

W środę - Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Zapraszamy do wspólnej modlitwy

Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6,30. Msze Święte roratne z udziałem dzieci w wtorki i czwartki. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam pomocne adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczynają  się dzisiaj głosi w naszej wspólnocie ks. Tomasz Wieczorek , student Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie.

Czwartek- godz. 19,00- sala parafialna- spotkanie LECTIO DIVINA. Zapraszamy

REKOLEKCJE

Poniedziałek, wtorek, środa

Msze św.

17,15 (dla dzieci)

SPOWIEDŹ ŚW.- PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

Dzisiaj- niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach są zbierane ofiary na ten cel.

Świece Adwentowe   6 zł