ul. Piastowska 42

11:30 (Msza dla dzieci)

Dni powszednie:

18:00 (w okresie letnim)

17:00 (w okresie zimowym)

Wizyt:
Dzisiaj: 35Wszystkich: 83216

19 STYCZNIA 2020 r.

Kancelaria parafialna czynna:

codziennie po Mszy św.

sobota - godz. 16,00- 16,50

MSZE ŚW. W TYGODNIU GODZ. 8.00 /SOBOTA GODZ.17,00

MSZE ŚW. W NIEDZIELĘ:
8,00,-10,00 –11,30 –13,00 –18,00

Wtorek -  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

W środę - Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Zapraszamy do wspólnej modlitwy

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary. Zapraszamy na modlitwę osoby z Apostolstwa Dobrej Śmierci i sympatyków.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej. Oraz na stronie parafialnej.

Dzisiaj (niedziela) taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.