ul. Piastowska 42

11:30 (Msza dla dzieci)

Dni powszednie:

18:00 (w okresie letnim)

17:00 (w okresie zimowym)

Wizyt:
Dzisiaj: 0Wszystkich: 71908

15 WRZESIEŃ 2019 r.

Kancelaria parafialna czynna:

codziennie po Mszy św.

czwartek, piątek- godz17,00- 17,50

MSZE ŚW. W TYGODNIU GODZ. 18,00

MSZE ŚW. W NIEDZIELĘ:
8,00,-10,00 –11,30 –13,00 –18,00

Wtorek -  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

W środę - Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Zapraszamy do wspólnej modlitwy

Gazeta-Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii, cena 5 zł.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnymi w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11,30. Młodzież w niedzielę również za tydzień , zapisy o godz. 15,00 Informujemy rodziców że ich dzieci i młodzież wypisane z lekcji religii zamykają sobie drogę do sakramentów oraz do otrzymania jakichkolwiek zaświadczeń czy pozwoleń z parafii. Rodzice którzy wypisują młodzież i dzieci z lekcji religii dokonują publicznego porzucenia wiary ,  muszą mieć świadomość , że narażają swoje dzieci na utratę wiary a w końcu odejście od Kościoła. Przy wydawaniu zaświadczeń będziemy żądali od młodzieży potwierdzenia uczestnictwa w katechezie. Prosimy rodziców by zapytali katechetów czy ich dziecko nie wypisało się z religii podrabiając podpis rodziców. Bo takie przypadki mają miejsce.

W zakładzie fotograficznym u p. Kalmana są do odebrania zdjęcia i filmy z pierwszej komunii św. z ubiegłego roku .

Zapraszamy do Scholii dzieci i młodzież. Próby- piątek godz. 17,00. Schola młodzieżowa będzie śpiewać w niedziele. na mszy św. o godz. 18,00 , dziecięca o godz. 11,30

Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

Dzisiaj 15 wrzesień – niedziela-o godz. 22,30  wyjazd z parkingu przy kościele autokarem na lotnisko do Warszawy.